اخبار دنیای برق،الکترونیک و IT tag:http://electronicsnews.mihanblog.com 2018-11-19T11:55:29+01:00 mihanblog.com قوطی نوشیدنی خود سرد شو: کاهش دمای ۳۰ درجه، تنها در چند دقیقه 2012-02-05T18:01:12+01:00 2012-02-05T18:01:12+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/38 Hossein وطی نوشیدنی خود سرد شو: کاهش دمای ۳۰ درجه، تنها در چند دقیقه  اگر به خاطر داشته باشید در CES امسال ال جی تکنولوژی و ابزار جدیدی را معرفی کرد که در پنج دقیقه نوشیدنی شما را خنک می کرد. اما دنیای صنعتی امروز هیچ گاه در نقطه ای توقف نکرده و همواره رو به جلو حرکت می کند. حالا دیگر برای خوردن یک نوشیدنی انرژی زای خنک لازم نیست به دنبال یخچال یا ابزار ویژه ای باشید، تنها کافی است روی خود قوط وطی نوشیدنی خود سرد شو: کاهش دمای ۳۰ درجه، تنها در چند دقیقه 

اگر به خاطر داشته باشید در CES امسال ال جی تکنولوژی و ابزار جدیدی را معرفی کرد که در پنج دقیقه نوشیدنی شما را خنک می کرد. اما دنیای صنعتی امروز هیچ گاه در نقطه ای توقف نکرده و همواره رو به جلو حرکت می کند. حالا دیگر برای خوردن یک نوشیدنی انرژی زای خنک لازم نیست به دنبال یخچال یا ابزار ویژه ای باشید، تنها کافی است روی خود قوطی دکمه ای را فشار دهید تا طی چند دقیقه دمای نوشیدنی شما ۳۰ درجه پایین بیاید.

البته شاید قبلا هم چیزهایی درباره این بطری جادویی شنیده باشید، زیرا شروع این داستان به سالها پیش برمی گردد. در حقیقت همه چیز از آنجا شروع شد که پپسی در سال ۱۹۹۸ قصد داشت چنین قوطی های نوشابه ای را به بازار عرضه کند، اما در تحقیقات مشخص شد که مواد خنک کننده مورد استفاده باعث تولید گازهای گلخانه ای می شوند. پس برای ۱۲ سال پروژه مسکوت ماند تا مواد جایگزینی پیدا شود که دوستدار محیط زیست باشند: کربن فعال به دست آمده از مواد ارگانیک گیاهی و دی اکسید کربن فراهم آمده از جو زمین.

به نظر می رسد دانشی که پشت این قوطی های به ظاهر ساده قرار دارد، هنوز کاملا سری است، اما مطمئنا زمانی که فروش نوشابه های West Coast Chill به قیمت هر قوطی ۳ دلار آغاز شود، افراد زیادی آن را خواهند خرید تا حقه به کار رفته در آن را کشف کنند.

]]>
و بالاخره .... سبقت اسمارت فون ها از کامپیوترهاااااااااااا !! 2012-02-05T18:00:04+01:00 2012-02-05T18:00:04+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/37 Hossein مثل اینکه قرار است گزارش های سالیانه امسال، یکی جذاب تر از دیگری باشند. در سال ۲۰۱۱ کارخانه های ساخت موبایل بیش از ۴۸۴.۷ میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند فروخته اند، در حالی که میزان فروش کامپیوترها (شامل لپ تاپ، دسک تاپ و تبلت) تنها ۴۱۴.۶ میلیون دستگاه بوده است. این داستان همان پیشگویی است که مدت ها در مورد آن صحبت شده و بالاخره به واقعیت

مثل اینکه قرار است گزارش های سالیانه امسال، یکی جذاب تر از دیگری باشند. در سال ۲۰۱۱ کارخانه های ساخت موبایل بیش از ۴۸۴.۷ میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند فروخته اند، در حالی که میزان فروش کامپیوترها (شامل لپ تاپ، دسک تاپ و تبلت) تنها ۴۱۴.۶ میلیون دستگاه بوده است. این داستان همان پیشگویی است که مدت ها در مورد آن صحبت شده و بالاخره به واقعیت پیوسته است.

مطالعات انجام شده توسط سایت Canalys که گنجینه ای از اطلاعات ناب است، بالاخره این فرضیه را به اثبات رساند که اسمارت فون ها در حال تبدیل به ابزار اصلی محاسباتی جهان امروز هستند. امروزه به جز امکان تولید و بهره وری در تسک ها و کارهای روزمره، بخش اعظمی از چیزهایی را که می خواهیم، در اینترنت انجام داده یا از آن به دست آوریم و این کار به راحتی توسط یک ابزار کوچک که حتی می تواند کمتر از ۱۰۰ دلار هم باشد، قابل انجام است. و این ابزارهای جیبی کم کم درحال همه گیر شدن هستند.

]]>
معایب و محاسن استفاده از تلفن همراه در کودکان ! 2012-01-10T11:09:26+01:00 2012-01-10T11:09:26+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/35 Hossein معایب و محاسن استفاده از تلفن همراه در کودکان   تلفن های همراه امروزه به بخش جدایی ناپذیری از زندگی نه تنها افراد بالغ و بلکه کودکان نیز تبدیل شده است. بر اساس آمار موجود چیزی نزدیک به 22 درصد کودکان 6 تا 9 سال ، 60 درصد کودکان 10 تا 14 ساله و 84 درصد کودکان 15 تا 18 ساله در آمریکا دارای تلفن همراه هستند. بر همین

معایب و محاسن استفاده از تلفن همراه در کودکان

 
تلفن های همراه امروزه به بخش جدایی ناپذیری از زندگی نه تنها افراد بالغ و بلکه کودکان نیز تبدیل شده است. بر اساس آمار موجود چیزی نزدیک به 22 درصد کودکان 6 تا 9 سال ، 60 درصد کودکان 10 تا 14 ساله و 84 درصد کودکان 15 تا 18 ساله در آمریکا دارای تلفن همراه هستند. بر همین اساس آمار کودکان 8 تا 12 ساله که از تلفن همراه استفاده می کنند نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، با توجه به استفاده روز افزون از تلفن های همراه در بین کودکان و نوجوانان، بر آن شدیم تا شما را با یک سری از مسائل در مورد این وسیله ارتباطی آشنا کنیم.

]]>
مشخصات دوربین جدید فوجی فیلم لو رفت .... 2012-01-08T14:36:09+01:00 2012-01-08T14:36:09+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/34 Hossein اطلاعات دوربین شرکت فوجی فیلم، قبل از رونمایی در سی‌ای‌اس فاش شد.       اخیراً اطلاعاتی از دوربین جدید تولید شرکت فوجی فیلم که قرار است در نمایشگاه CES ۲۰۱۲ رونمایی شود، در اینترنت منتشر شده است.به گزارش ایتنا به نقل از سی نت، به نظر می رسد این دوربین، نسخه به‌روز شده دوربین‌های X۱۰۰ است.از این دوربین اطلاعات زیادی در دست نیست و تصویر منتشر شده نیز مشخصات چندانی از آن ارائه نمی‌دهد.از آنجا که تا برگزاری CES ۲۰۱۲

مشخصات دوربین جدید فوجی فیلم لو رفت


اخیراً اطلاعاتی از دوربین جدید تولید شرکت فوجی فیلم که قرار است در نمایشگاه CES ۲۰۱۲ رونمایی شود، در اینترنت منتشر شده است.

به گزارش ایتنا به نقل از سی نت، به نظر می رسد این دوربین، نسخه به‌روز شده دوربین‌های X۱۰۰ است.

از این دوربین اطلاعات زیادی در دست نیست و تصویر منتشر شده نیز مشخصات چندانی از آن ارائه نمی‌دهد.

از آنجا که تا برگزاری CES ۲۰۱۲ چند روزی بیش باقی نمانده، علاقه‌مندان به زودی می‌توانند از مشخصات و قابلیت‌های کامل این دوربین مطلع شوند.

با این حال، اطلاعات موجود نشان می‌دهد در این دوربین از یک حسگر ۱۶ مگاپیکسلی APS-C EXR استفاده شده است.

ظاهراً این دوربین حدود ۸۰۰ دلار قیمت دارد.

شرکت فوجی فیلم یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دوربین و لوازم عکاسی در بازار جهانی است. ]]>
كامپیوتر خود را با چشمانتان کنترل کنید !!!! 2012-01-08T14:31:10+01:00 2012-01-08T14:31:10+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/33 Hossein «زل زدن» همانند لمس کردن یک فعالیت شهودی و طبیعی است. دقت آن همانند ماوس است......
كامپیوتر خود را با چشمانتان کنترل کنید

]]>
عرضه جهانی گوشی PRADA 3.0 ال‌جی 2012-01-08T14:23:44+01:00 2012-01-08T14:23:44+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/32 Hossein عرضه جهانی گوشی PRADA 3.0 ال‌جیاین پرادای جدید سومین همکاری بین LG و PRADA است که بعد از موفقیت‌های حاصل از دو گوشی پرادای ال جی ۱.۰ و ۲.۰ وارد بازار شده است. شرکت ال‌جی اعلام کرد که گوشی پرادای ۳.۰ خود را به بازار موبایل کره جنوبی عرضه می‌کند.این گوشی جدید ژانویه ۲۰۱۲ وارد بازارهای اروپا و آسیا نیز می‌گردد.به گزارش ایتنا پرادای جدید ال‌جی یک ماه قبل به طور رسمی در سئول معرفی گردید و برای اولین بار در نمایشگاه لندن از آن پرده‌برداری شد.این گو عرضه جهانی گوشی PRADA 3.0 ال‌جی

این پرادای جدید سومین همکاری بین LG و PRADA است که بعد از موفقیت‌های حاصل از دو گوشی پرادای ال جی ۱.۰ و ۲.۰ وارد بازار شده است.
عرضه جهانی گوشی PRADA 3.0  ال‌جی


شرکت ال‌جی اعلام کرد که گوشی پرادای ۳.۰ خود را به بازار موبایل کره جنوبی عرضه می‌کند.
این گوشی جدید ژانویه ۲۰۱۲ وارد بازارهای اروپا و آسیا نیز می‌گردد.

به گزارش ایتنا پرادای جدید ال‌جی یک ماه قبل به طور رسمی در سئول معرفی گردید و برای اولین بار در نمایشگاه لندن از آن پرده‌برداری شد.

این گوشی شیک که توجه همگان را به خود جلب کرده، اولین گوشی هوشمند با برچسب نام یک برند مد بوده که در بازار موبایل موجود می‌باشد.
این پرادای جدید سومین همکاری بین LG و PRADA است که بعد از موفقیت‌های حاصل از دو گوشی پرادای ال جی ۱.۰ و ۲.۰ وارد بازار شده است.

این گوشی با برخورداری از طراحی زیبای PRADA و تکنولوژی برتر LG دارای یکی از بزرگ‌ترین و روشن‌ترین صفحه نمایش‌ها به ابعاد ۴.۳ اینچ و روشنایی ۸۰۰-nit به همراه فناوری NOVA می‌باشد که با استفاده از رابط کاربری پرادای آن شما می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از یک گوشی هوشمند داشته باشید.

با توجه به فلسفه جدید طراحی PRADA، این گوشی دارای یک صفحه نمایش براق کاملا" لمسی بوده و قاب پشت آن را طرح منحصر به فرد Saffiano PRADA در برگرفته است.
از دیگر نکات قابل توجه پرادای ۳.۰ ال جی، قطر ۸.۵ میلیمتری آن، تعداد کلیدهای کمتر و رنگ تماما" مشکی و براق آن است که ظاهری زیبا به گوشی می‌دهد.

از سایر ویژگی‌های این گوشی می‌توان به پردازنده دو هسته‌ای ۱.۰ گیگا هرتزی، نسخه آندروید Gingerbread با قابلیت ارتقای آن به آندروید Ice Cream Sandwich اشاره کرد.

ویژگی‌های اصلی:
-سیستم عامل: نسخه آندروید Gingerbread ۲.۳
-حافظه: ۸ گیگا بایت
-صفحه نمایش: ۴.۳ اینچ
-وضوح: (۴۸۰×۸۰۰) WVGA
-روشنایی صفحه نمایش: ۸۰۰nit
-دوربین: ۸ مگاپیکسل
-پردازنده: دو هسته‌ای ۱.۰ گیگاهرتزی
-باتری: ۱۵۴۰mAh ]]>
5 پیش گویی از دنیای تکنولوژی 2012 2012-01-04T08:02:40+01:00 2012-01-04T08:02:40+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/31 Hossein پیش بینی، آنچنان که از نامش پیداست، کاری سخت و بعضی اوقات ناممکن است، اما در عین حال می توان آن را در دسته کارهای پرهیجان قرار داد. حالا که وارد سال 2012 میلادی شدیم، آمار و ارقام سال گذشته جای خود را به پیش بینی های سال آینده داده است و حدس و گمان ها درباره اوضاع و احوال مقولات مختلف در آینده زیاد است.در این گزارش چند پیش بینی درباره دنیای فناوری در سال تازه آغاز شده را برای شما خواهیم گفت که دانستنشان خالی از لطف نیست :1. گوگل، تبلت 200 دلاری عرضه می کندگوگلی ها قرار است

پیش بینی، آنچنان که از نامش پیداست، کاری سخت و بعضی اوقات ناممکن است، اما در عین حال می توان آن را در دسته کارهای پرهیجان قرار داد.

 حالا که وارد سال 2012 میلادی شدیم، آمار و ارقام سال گذشته جای خود را به پیش بینی های سال آینده داده است و حدس و گمان ها درباره اوضاع و احوال مقولات مختلف در آینده زیاد است.

در این گزارش چند پیش بینی درباره دنیای فناوری در سال تازه آغاز شده را برای شما خواهیم گفت که دانستنشان خالی از لطف نیست :


1. گوگل، تبلت 200 دلاری عرضه می کند

گوگلی ها قرار است با تولید تبلت وارد جنگی تمام عیار با اپل شوند و با عرضه محصولی ارزان تر بخشی از بازار را از آن خود کنند و این کار پس از خرید موتورولا برای گوگلی ها امکان پذیر شده است.


2. کاربران فیس بوک با سرعت هر چه تمام تر به مرز 1 میلیارد نفر می رسند

ساکنان فعلی شبکه اجتماعی فیس بوک از 800 میلیون نفر فراتر رفته اند، اما به نظر می رسد این پایان کار فیس بوک نیست و این شبکه اجتماعی همچنان قابلیت گسترش و بزرگ شدن را دارد.

نگاه به پتانسیلی که در کشورهایی چون چین، روسیه، هند، برزیل و کشورهای دیگر جنوب شرق آسیا وجود دارد، گواه این موضوع است.


3. توئیتر کسب و کار پر رونقی راه می اندازد

توجه به این نکته که توئیتر در سال های اخیر تجربیات زیادی در راه کسب و کار به دست آورده است، باعث می شود باور کنیم که توئیتر هم می تواند کسب و کاری بزرگ و پر رونق راه بیاندازد.

شکل تازه کسب و کار توئیتری ها هم برای آگهی دهندگان و هم برای مشتریان کارایی خواهد داشت و سال 2012، سال توئیتر خواهد بود.


4. رشد اپل ادامه می یابد

اپل بعد از جابز، ظاهرا قرار است راه مدیرعامل فقید خود را ادامه دهد و آنطور که کارشناسان انتظار دارند، همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد، اما نکته ای که در این بین وجود دارد این است که احتمالا اپل چیز تازه ای برای رو کردن نخواهد داشت و بر خلاف همیشه طبق پیش بینی کارشناسان پیش خواهد رفت و چیزی برای غافلگیر کردنشان ندارد.


5. نوکیا سر و سامان می گیرد

بسیاری از مردم انتظارشان این است که نوکیا سقوط آزاد داشته باشد، اما نوکیایی ها خواب خرگوشی ندارند و از مدیران هوشیاری بهره می برند.

بنابراین امسال از نوکیا گوشی های خوبی خواهیم دید و این شرکت با وجود اینکه به نقطه اوج نخواهد رسید، اما لغزش و سقوط قابل توجهی نیز نخواهد داشت.
]]>
نوکیا و راه‌اندازی کیوسک آنلاین تشخیص صلاحیت گارانتی 2011-12-11T18:27:29+01:00 2011-12-11T18:27:29+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/30 Hossein موبنا- مدیر خدمات پس از فروش نوکیا در ایران از راه اندازی استندهای تشخیص آنلاین صلاحیت گارانتی گوشی های نوکیا در مراکز تجاری تهران در جهت حمایت از حقوق مشتریان و آگاهی از اصلی بودن گارانتی این گوشی ها خبر داد. هومن معصومی راداظهار داشت: کیوسک های آنلاین تشخیص صلاحیت گارانتی نوکیا در راستای راهنمایی مشتریان در پاساژها و مراکز تجاری و خرید و فروش بزرگ تهران نصب خواهد شد. وی افزود: این استندهای تشخیص صلاحیت گارانتی به صورت آنلاین به خریداران گوشی های نوکیا این امکان را می دهد تا از صلاح هومن معصومی راداظهار داشت: کیوسک های آنلاین تشخیص صلاحیت گارانتی نوکیا در راستای راهنمایی مشتریان در پاساژها و مراکز تجاری و خرید و فروش بزرگ تهران نصب خواهد شد.
وی افزود: این استندهای تشخیص صلاحیت گارانتی به صورت آنلاین به خریداران گوشی های نوکیا این امکان را می دهد تا از صلاحیت گارانتی گوشی خود اطمینان حاصل کنند.
وی با بیان اینکه شرکت نوکیا در ایران برنامه های مدونی برای خدمات پس از فروش محصولات خود برای مشتریان در دست انجام دارد گفت: فرهنگ سازی برای استفاده از گوشی های دارای گارانتی و نیز چگونگی تشخیص گارانتی اصلی از غیر اصلی از جمله برنامه های نوکیا است.
معصومی راد با تاکید بر اینکه نوکیا در راستای ارائه خدمات پس از فروش حقیقی گوشی های خود در ایران گفت: مراکز خدمات پس از فروش این برند علاوه بر گوشی های گارنتی دار ، گوشی های بدون گارانتی و غیر رسمی مشتریان را در این مراکز تعمیر می کند.
وی تنها تفاوت تعمیر گوشی های فاقد گارانتی رسمی "نوکیا" را در هزینه ای عنوان کرد که باید از سوی کاربر آن گوشی پرداخت شود و گفت: تعمیر گوشی های فاقد گارانتی رایگان نبوده و مشترک باید در ازای تعمیر آن ، هزینه تعمیر را پرداخت کند.
مدیر خدمات پس از فروش نوکیا در ایران تاکید کرد که نوکیا تنها برندی است که در ایران برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و تقلب نسبت به سراسری نمودن گارانتی گوشی های خود اقدام کرده است و هیچ یک از برندهای دیگر موجود در بازار ایران دارای گارانتی سراسری نیستند.
وی تصریح کرد: سرویس تماس تلفنی، پیام کوتاه، اینترنت و مرکز خدمات مشتریان از جمله خدماتی است که برای کنترل اصالت ضمانتنامه اصلی و خدمات پس از فروش در اختیار مصرف‌کنندگان گوشی‌های این نوع برند در ایران قرار گرفته است. ]]>
تجربه خوشمزه نوکیا با فیدیلیو 2011-12-11T18:24:38+01:00 2011-12-11T18:24:38+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/29 Hossein رفتن به یک رستوران خوب نه تنها باعث ایجاد تنوع است، بلکه می‌تواند خاطره یک غذای خوب و گپ صمیمانه با بهترین دوستان را باقی گذارد.اما یک رستوران خوب کجاست؟ تا حالا شده برای پیدا کردن یک رستوران خوب با غذاهای خوشمزه و باب میل و ایجاد یک تجربه خاطره‌انگیز در زندگی خود دچار سردرگمی شوید؟ رفتن به یک رستوران خوب نه تنها باعث ایجاد تنوع است، بلکه می‌تواند خاطره یک غذای خوب و گپ صمیمانه با بهترین دوستان را باقی گذارد.

اما یک رستوران خوب کجاست؟ تا حالا شده برای پیدا کردن یک رستوران خوب با غذاهای خوشمزه و باب میل و ایجاد یک تجربه خاطره‌انگیز در زندگی خود دچار سردرگمی شوید؟

]]>
آی‌پد ۳ فوریه عرضه می‌آید ... 2011-12-11T18:23:47+01:00 2011-12-11T18:23:47+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/28 Hossein ایسنا- طبق گفته تحلیلگر موسسه سیتی‌گروپ، اپل در حال آماده‌سازی نسل بعدی آی‌پد موسوم به آی‌پد 3 برای عرضه در ماه فوریه است. ریچارد گاردنر اعلام كرد: چنین دستگاهی كه مشابه آی‌پد 2 است، با دو برابر كردن رزولوشن نمایشگر، دربرگیرنده فناوری نمایشگر retina با رزولوشن بالاست كه در آیفون 4 و آیفون 4S وجود دارد. ریچارد گاردنر اعلام كرد: چنین دستگاهی كه مشابه آی‌پد 2 است، با دو برابر كردن رزولوشن نمایشگر، دربرگیرنده فناوری نمایشگر retina با رزولوشن بالاست كه در آیفون 4 و آیفون 4S وجود دارد. ]]> عبور از ۱۰ میلیارد آمار بارگذاری برنامه‌های آندروید 2011-12-11T18:21:34+01:00 2011-12-11T18:21:34+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/27 Hossein وایمکس نیوز- شرکت گوگل اعلام کرد تعداد بارگذاری برنامه‌های آندروید در تلفن‌های همراه از سال 2008 که آندروید به بازار آمد تا کنون از مرز ده میلیارد گذشت. اریک چو، مدیر بخش آندروید گوگل در وبلاگ این شرکت نوشت که به لطف کاربران آندروید در سراسر جهان بازار آندروید توانست از مرز 10 میلیارد بارگذاری عبور کند و به رشد یک میلیارد بارگذاری در ماه برسد. طبق اعلام گوگل حدنصاب بارگذاری در ماه ژوییه امسال به 6 میلیارد رسید و طی 6 ماه پس از آن مرز 10 میلیارد را پشت سر گذاشت. اریک چو، مدیر بخش آندروید گوگل در وبلاگ این شرکت نوشت که به لطف کاربران آندروید در سراسر جهان بازار آندروید توانست از مرز 10 میلیارد بارگذاری عبور کند و به رشد یک میلیارد بارگذاری در ماه برسد.
طبق اعلام گوگل حدنصاب بارگذاری در ماه ژوییه امسال به 6 میلیارد رسید و طی 6 ماه پس از آن مرز 10 میلیارد را پشت سر گذاشت. ]]>
ادغام دایره‌های گوگل پلاس با جی‌میل 2011-12-11T18:21:04+01:00 2011-12-11T18:21:04+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/26 Hossein ایسنا- در حالی كه قابلیت‌های گوگل‌پلاس به آرامی در دیگر محصولات گوگل نفوذ می‌كند، جی‌میل با سیستم دایره‌های (Circles) گوگل‌پلاس ارتباط مستقیم برقرار می‌كند. گوگل اعلام كرد در نظر دارد دایره‌های گوگل‌پلاس را در رابط كاربری جی‌میل ادغام كند و اكنون راه‌اندازی این قابلیت جدید را در حساب‌های جی‌میل آغاز كرده است. كاربران جی‌میل در سمت چپ این رابط كاربری، لینك جدیدی را خواهند یافت كه تمام دایره‌های متصل به حساب گوگل‌پلاس خود را به ارمغان می‌آورد و هم‌چنین به افزودن (add) فردی به یك دا گوگل اعلام كرد در نظر دارد دایره‌های گوگل‌پلاس را در رابط كاربری جی‌میل ادغام كند و اكنون راه‌اندازی این قابلیت جدید را در حساب‌های جی‌میل آغاز كرده است.
كاربران جی‌میل در سمت چپ این رابط كاربری، لینك جدیدی را خواهند یافت كه تمام دایره‌های متصل به حساب گوگل‌پلاس خود را به ارمغان می‌آورد و هم‌چنین به افزودن (add) فردی به یك دایره از طریق رابط كاربری جی‌میل قادر می‌شوند.
كاربران جی‌میل هم‌چنین هنگام كلیك كردن برروی ای‌میلی از هر كانتكت (contact) كه دارای یك حساب گوگل‌پلاس است، می‌توانند به تماشای آخرین ارسال گوگل‌پلاس از آن فرد در سمت راست صفحه در كنار ای‌میل خود بپردازند. ]]>
عکسهای اختصاصی آی تی ایران از نمایشگاه الکامپ 2011-12-11T18:17:44+01:00 2011-12-11T18:17:44+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/25 Hossein نمایشگاه الکامپ امسال هم مانند سالهای قبل از بازدیدکنندگان نسبتا قابل توجهی برخوردار بود هر چند که برخی معتقدند که نسبت به سال قبل کیفیت برگزاری کمتر شده بود. در ادامه عکسهای اختصاصی آی تی ایران از این نمایشگاه را می‌بینید:‌

]]>
سواستفاده از عکس استیو جابز برای یک کتاب ایرانی 2011-12-11T18:15:18+01:00 2011-12-11T18:15:18+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/24 Hossein واقعا مایه ننگ و عذابه !در حالی که کتاب بیوگرافی استیو جابز به یکی از پرفروش‌ترین کتابهای امسال تبدیل شده یک ناشر ایرانی تلاش کرده با استفاده از عکس اول این کتاب به نوعی القا کند که کتاب بیوگرافی استیو جابز را به فروش می‌رساند. این ناشر کتاب دیگری تحت عنوان شیوه های رهبری برای نسل جدید که برگرفته از مدیریت استیو جابز است و توسط جی الیون معاون سابق شرکت اپل نوشته شده را با عنوان بزرگ " استیو جابز" منتشر کرده اما در عین حال به جای استفاده از طرح جلد اصلی کتاب به سراغ طرح جلد کتاب بی در حالی که کتاب بیوگرافی استیو جابز به یکی از پرفروش‌ترین کتابهای امسال تبدیل شده یک ناشر ایرانی تلاش کرده با استفاده از عکس اول این کتاب به نوعی القا کند که کتاب بیوگرافی استیو جابز را به فروش می‌رساند.

این ناشر کتاب دیگری تحت عنوان شیوه های رهبری برای نسل جدید که برگرفته از مدیریت استیو جابز است و توسط جی الیون معاون سابق شرکت اپل نوشته شده را با عنوان بزرگ " استیو جابز" منتشر کرده اما در عین حال به جای استفاده از طرح جلد اصلی کتاب به سراغ طرح جلد کتاب بیوگرافی رسمی استیو جابز آمده تا چنین القا شود که این همان کتاب بیوگرافی استیو جابز است.

با مقایسه طرح روی جلد کتاب به سادگی می‌توان فهمید که ناشر ایرانی تلاش کرده که از شهرت کتاب بیوگرافی استیو جابز برای فریب خواننده ایرانی استفاده کند چراکه هنوز کتاب بیوگرافی استیو جابز در ایران منتشر نشده است.عکس تبلیغ این کتاب که در روزنامه دنیای اقتصاد امروز منتشر شده است .
متاسفانه عدم نظارت مناسب بر بازار کتاب باعث سواستفاده برخی از ناشران فرصت طلب از فضاهای تبلیغاتی و هیاهوهای پیرامون وقایع و افراد مشهور می‌شود.

گفتنی است کتاب بیوگرافی استیو جابز که توسط والتر ایسکسون نوشته شده تنها بیوگرافی رسمی مرد اول سابق اپل است که از پی دهها مصاحبه با این شخصیت کم نظیر و اطرافیانش به نگارش درآمده است.
]]>
یه عکس جالب ( تصویری از ناسا که مرز بین شب و روز را نشان می دهد!!!!) 2011-06-06T14:50:12+01:00 2011-06-06T14:50:12+01:00 tag:http://electronicsnews.mihanblog.com/post/21 Hossein گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org]]>